ד"ר אילן בר מנהל כירורגית בית החזה במרכז הרפואי קפלן.

כירורג בית החזה של המרכז הרפואי אסותא תל-אביב.

ד"ר אילן בר מתמחה מזה שנים רבות באבחון וטיפול במחלות סרטן הריאות באמצעות ביצוע פעולות מאריכות חיים אצל חולי סרטן הריאה כגון, כרית אונה וריאה, כריתת נגעים ממאירים בריאה שמקורן ממקור אחר ועוד.

חשוב לציין שאת כל הפעולות הללו מבצע ד"ר אילן בר בגישה זעיר- פולשנית (טורקוסקופיה) מה שמקל על חולי סרטן הריאה עם הפחתה משמעותית בכאב שלאחר ניתוח, אישפוז קצר וחזרה מהירה לפעילות.

Z

כריתת אונה או ריאה עקב גידולים ממאירים

Z

ביופסיה של ריאה לאבחון גידול או מחלה ריאתית

Z

ניתוחים אנדוסקופיים

Z

ניתוח טורקוסקופיה בבית החזה

Z

טיפול בחולי טראומה של בית החזה

Z

כריתת גידולים של דופן בית החזה

Z

ניתוח למניעת הזעת יתר

Z

טיפול במחלות זיהומיות

Z

כריתת גידולים במדיאסטינום (מיצר)

Z

תיקון של עיוותים בדופן בית החזה

Z

כריתת גידולים

ד"ר אילן בר מבצע פעולות אבחנתיות לממצאים החשודים כממאירים בבית החזה כגון, מדיסטינוסקופיה, ביופסיית ריאה, ביופסיית בלוטות לימפה וכריתת נגעים מהמדיאסטינום (מייצר).

כמו כן, ד"ר אילן בר הביא לארץ ויישם את השיטה הכירורגית הטיפולית (מאמצע שנות ה-90 ) של הטיפול הניתוחי בחולים הסובלים מנפחת ריאות (אמפיזמה), גישה כירורגית שמטרתה שיפור באיכות החיים ושיפור התפקוד של חולי נפחת ריאות בשלבים מתקדמים.

בנוסף לטיפול במחלות הסרטן של בית החזה והריאה, ד"ר אילן בר מטפל בחולים הזקוקים לכריתת בלוטת הטימוס עקב פעילות לא תקינה או עקב תהליך גידולי בבלוטה, בחולים הסובלים מחזה-אויר ספונטני חוזר וכמו כן תיקון כירורגי של עיוות מולד של שלד בית החזה הגורם להפרעה אסתטית קשה ו/או להפרעה תפקודית.